راههای دسترسی از فرودگاه گوانگجو به مرکز شهر

گوانگجو از جمله شهرهایی است که پیشرفتی بسیار سریع حتی از لحاظ استانداردهای چین داشته، شهری در کنار رودخانه مروارید، شهری بزرگ و پرجنب و جوش. این شهر که تاریخچه‌ای پربار از نظر آشپزی و فرهنگ کانتونی دارد، در زمینه تجارت بین الملل و مراکز خرید نیز پیشرو می‌باشد. گوانگجو را می‌توان شهری دانست که از چین خلاصه‌ای را به نمایش می‌گذارد. گوانگجو یکی از مقصد های مهم برای تجار و مسافرین چین می باشد. آیا میدانید راههای دسترسی از فرودگاه گوانگجو به مرکز شهر چیست ؟ با ما همراه باشید . نام کامل انگلیسی این فرودگاه  Guangzhou Airport Transportation می باشد.

راههای دسترسی از فرودگاه گوانگجو

فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو در ۲۸ کیلومتری مرکز شهر گوانجو قرار گرفته و یکی از سه فرودگاه پررفت و آمد در چین به شمار می رود. گوانجو در گذشته یکی از مقاصد مهم در مسیر جاده ابریشم بوده و امروز نیز یکی از قطب های اقتصادی و تجاری کشور چین محسوب می شود. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه گوانگجو و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما  معرفی کنیم. اگر قصد سفر به گوانجو چین را دارید با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی به هتل و مرکز شهر برسید.

دسترسی از فرودگاه گوانگجو به مرکز شهر

فرودگاه گوانگجو قطب اصلی فعالیت های چاینا ساوترن ایرلاینز (China Southern Airlines) و یکی از قطب های شنزن ایرلاینز (Shenzhen Airlines) به شمار می رود. فرودگاه گوانگجو یک ترمینال مسافربری دارد و ترمینال دوم نیز قرار است در سال جاری (۲۰۱۸) افتتاح شود. فرودگاه گوانگجو به صورت ۲۴ ساعته باز است و به ارائه خدمات به مسافران می پردازد. ایرلاین هایی مثل اوا ایر، کاتای پسیفیک، ترکیش ایرلاینز، ایر فرانس، قطر ایرویز، امارات و آنا پروازهای منظمی را به مقصد این فرودگاه انجام می دهند. همان طور که گفتیم فرودگاه گوانگجو در فاصله ۲۸ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد و تا چند سال گذشته اتوبوس تنها گزینه حمل و نقل عمومی فرودگاه بود. اما خوشبختانه امروزه شبکه مترو، فرودگاه را نیز پوشش می دهد و با استفاده از مترو می توانید به سرعت به مرکز شهر برسید. سیستم حمل و نقل فرودگاه گوانگجو شامل تاکسی، ۶ خط اتوبوس اکسپرس و قطار است.

راههای دسترسی از فرودگاه گوانگجو

مترو

راحت ترین راه برای رسیدن به مرکز شهر استفاده از خط ۳ مترو گوانجو است. با انتخاب مترو دیگر نگران گیر کردن در ترافیک نیستید و به راحتی و در زمانی کوتاه می توانید به مرکز شهر برسید. با استفاده از مترو در مدت زمان ۳۰ دقیقه می توانید به مرکز شهر برسید. قطارها از ۶ صبح تا ۱۱ شب فعال هستند و هر ۷ دقیقه یکبار حرکت می کنند. خط ۳ مترو در ایستگاه Jiahewanggang با خط ۲، در ایستگاه راه آهنگ شرق گوانجو و ایستگاه Tiyu Xilu با خط ۱ و در ایستگاه Kecun با خط ۸ تلاقی پیدا می کند. بنابراین اگر هتل و مقصدتان در این مسیرها قرار دارد می توانید با خط عوض کردن در نزدیک ترین ایستگاه به مقصد پیاده شوید.  ایستگاه مترو فرودگاه دقیقا زیر ساختمان ترمینال بایون گوانگجو قرار دارد.

راههای دسترسی از فرودگاه گوانگجو

تاکسی

تاکسی راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه گوانگجو است و کرایه نسبتا منصفانه ای دارد. علاوه بر این، ترافیک شهری به بدی پکن یا هنگ کنگ نیست. بنابراین با استفاده از تاکسی می توانید به راحتی و بدون دردسر به هتل برسید. اگر برای اولین بار به شهر گوانجو سفر می کنید و با شهر آشنایی ندارید توصیه می کنیم از تاکسی استفاده کنید. همین طور اگر چمدان های زیادی همراهتان است یا با کودکانتان سفر می کنید نیز تاکسی انتخاب راحت تری خواهد بود. با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۴۰ دقیقه می توانید به مرکز شهر گوانجو برسید. تاکسی ها در فرودگاه گوانگجو با استفاده از تاکسیمتر کرایه را محاسبه می کنند.

راههای دسترسی از فرودگاه گوانگجو

اتوبوس اکسپرس فرودگاه

یکی از راههای دسترسی به فرودگاه ، پنج خط اتوبوس اکسپرس و ۶ خط مستقیم فرودگاه مسافران را از فرودگاه گوانگجو به مرکز شهر منتقل می کند. این اتوبوس ها هر ۲۰ الی ۳۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند و در مقابل هتل های مشهور، ایستگاه های راه آهن و اتوبوس توقف می کنند. بلیت اتوبوس را می توانید از باجه های مخصوص در ساختمان فرودگاه تهیه کنید. اتوبوس یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه گوانگجو است و با تنوع مسیرها اکثر نقاط شهر را پوشش می دهد. در فرودگاه گوانگجو مسیرهای اتوبوسرانی مختلفی وجود دارد، بنابراین قبل از سوار شدن باید مطمئن شوید کدام اتوبوس برایتان مناسب تر است. برای این منظور می توانید از کارکنان فرودگاه راهنمایی بخواهید. به طور کلی با اتوبوس ۱ ساعت طول می کشد تا به مرکز شهر گوانجو برسید.

راههای دسترسی از فرودگاه گوانگجو

راننده های اتوبوس معمولا انگلیسی صحبت نمی کنند. بنابراین بهتر است همراهتان (یا داخل گوشی موبایل) نقشه داشته باشید و مقصد را روی نقشه به راننده نشان دهید. یکی دیگر از کارهایی که می توانید بکنید این است که آدرس هتل و مقصدتان را ترجیحا به زبان چینی روی کاغذی همراهتان داشته باشید.

کرایه اتومبیل

اگر بیش از ۴ نفر هستید یا چمدان و بار زیادی همراهتان است پیشنهاد می کنیم اتومبیل کرایه کنید. شما می توانید از طریق آژانس مسافرتی محلی سرویس اتومبیل همراه راننده انگلیسی زبان را کرایه کنید. راننده در فرودگاه منتظر شما می ماند و شما را به درب هتل یا مقصدتان در مرکز شهر گوانجو می رساند.

راههای دسترسی از فرودگاه گوانگجو

سرویس شاتل هتل

اکثر هتل ها سرویس شاتل را به مسافران خود ارائه می کنند. این سرویس ها معمولا رایگان هستند اما برای استفاده از آن ها باید از قبل رزرو کرده باشید. برای اطلاعات بیشتر با پذیرش هتلتان تماس بگیرید. با استفاده از شاتل می توانید از فرودگاه به هتل بروید و در مسیر برگشت نیز از هتل به فرودگاه بروید. اگر هتل محل اقامتتان چنینی سرویسی ارائه می دهد دیگر لازم نیست نگران گزینه های حمل و نقل فرودگاه گوانگجو باشید.

منبعtripsavvy.com

 

کلمه‌های کلیدی: