دوچرخه سواری در آمستردام را تجربه کنید

یکی از لقب هایی که شهر آمستردام به آن معروف است، بهشت زمینی دوچرخه سوارها است. اصلا می گویند که آمستردام، پایتخت دوچرخه سواری دنیاست! در واقع شما در همه‌ جای آمستردام می ‌توانید به راحتی دوچرخه ‌ای کرایه کرده و شهر را به راحتی بگردید. اما این گردش شما می تواند به قصدهای مختلفی باشد. شما می توانید با این دوچرخه ها گشت و گذار کنید، خودتان را به محل کار برسانید و یا حتی ماجراجویی کنید و همه ی این کارها را با هم انجام دهید! واقعیت این است که من از بین گزینه های مختلف برای دوچرخه سواری در آمستردام بی شک ماجراجویی و همه ی مخلفاتش را انتخاب می کنم. اگر شما نیز با من هم عقیده هستید، تا به انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

دوچرخه سواری در آمستردام

دوچرخه سواری در آمستردام برای کسانی که دوچرخه سوار هستند و یا حتی تفریحی این کار را انجام می دهند، می تواند بهترین بستر برای انجام این فعالیت باشد زیرا، در آمستردام وقتی پای دوچرخه و دوچرخه سواری وسط باشد، همیشه یک قدم از دیگر شهرها جلوتر است. زمانی که در این شهر همزمان پیشرفت زیاد شد و ماشین ها هم به کارزار توسعه ی شهری و خیابانی آمدند، داستان های جالبی پیش آمد.

در ابتدا، برنامه ریزان شهری به طور عمومی فکر ‌کردند که ماشین ‌ها نسبت به دوچرخه اولویت دارند اما، این تصمیمات خیلی زود با مخالفت و اعتراضات مردم روبرو شد و مخالفان اعتقاد داشتند که حضور خودروها در آمستردام الزامی نیست. در نهایت قانون گذاران هلندی تصمیم گرفتند با مردم کنار آمده و نقشه ‌های اولیه ی خود را رها کنند تا آمستردام شهری دلپذیر برای شهروندانش بماند و در عین حال نیز از روند توسعه و مدرنتیه ی شهری نیز عقب نمانند. و این شد که این شهر شد پایتخت دوچرخه جهان.

دوچرخه سواری در آمستردام

بهترین خیابان های آمستردام برای دوچرخه سواری

خیابان بتهوون استرات (Beethovenstraat)، یکی دیگر از خیابان های پیشنهادی ما برای دوچرخه سواری در آمستردام و ماجراجویی است. این خیابان هم در جنوب شهر واقع شده و می ‌توانید برخی عطر فروشی‌ های عالی، کافه‌ ها و شیرینی فروشی ‌های جذاب را در آن پیدا کنید. پیشنهاد می‌ کنیم برای این که هم به دوچرخه سواری در آمستردام و هم به گشت و گذار بپردازید، در مسیرهای مخصوص دوچرخه سواری در این خیابان به ماجراجویی بپردازید. اگر هم خسته شدید و احتیاج به یک استراحت داشتید می توانید در این خیابان به یکی از شعبات استار باکس از یک فنجان قهوه عالی لذت ببرید و با یکی از شیرینی های پتی گتو، کمی قوای خود را ارتقا بدهید.

دوچرخه سواری در آمستردام

و اما به بهترین خیابان برای ماجراجویی و دوچرخه سواری در آمستردام می رسیم، خیابان وارموش استرات (Warmoesstraat). در این خیابان می توان تا ریشه‌ های قرن ۱۳ میلادی هلند را جستجو کرد و در میان فضایی قدیمی به دوچرخه سواری پرداخت اما نباید از نشانه های قرون ۱۶ و ۱۷ میلادی در این خیابان چشم پوشی کرد. با این که این خیابان پر است از مغازه‌ های گوناگون، کافه و رستوران و همچنین هتل‌ های ارزان اما با این حال، عبور و مرور برای دوچرخه سواران بسیار راحت است.

یکی از خیابان هایی که در نزدیکی ایستگاه مرکزی شهر واقع شده و برای دوچرخه سواری در آمستردام بسیار مناسب است، خیابان سزار پیترشترات (Czaar Peterstraat) است. این خیابان نه تنها برای دوچرخه سواری بسیار مناسب است بلکه در سال ۲۰۱۵ به عنوان بهترین خیابان های خرید هلند نیز انتخاب شد.

دوچرخه سواری در آمستردام

تا به حال بر روی یک کانال آب و یا نزدیکی آن دوچرخه سواری کرده اید؟ خیابان زوارنن بورکوال (Zwanenburgwal) این امکان را برای دوچرخه سواری در آمستردام در اختیار شما می گذارد. این خیابان که در دوران طلایی هلند، محل خانه ی رامبراند و همچنین اسپینوزا، هنرمندان معروف و تاثیرگذار هلندی بود. فکرش را بکنید؛ ماجراجویی و دوچرخه سواری در خیابانی که چشم انداز هنرمندانی معروف در دنیا بوده است! در سال ۲۰۰۶ این خیابان به عنوان یکی از زیباترین خیابان ‌های آمستردام و محلی جالب برای دوچرخه سواری و ماجراجویی از شهروندان رأی آورد. اگر دوست داشتید به بازار واترلوپلین (Waterlooplein) که در بین گردشگران خارجی بسیار محبوب است و در امتداد این خیابان واقع شده است، سر بزنید.

و در آخر، حتما خیابان نیوزیدس فوربورکوال (Nieuwezijds Voorburgwal) را که خیابانی در مرکز آمستردام است را برای ماجراجویی و دوچرخه سواری در آمستردام فراموش نکنید. این خیابان تقریباً شمالی جنوبی بوده و تعدادی ساختمان معروف را در خود جای داده است که از میانشان می‌توانیم به ساختمان کاخ سلطنتی آمستردام، موزه ی تاریخ، کلیسای جدید و پلازای ماخنا (Magna) اشاره نماییم که به ماجراجویی و دوچرخه سواری شما را جالب تر می کنند.

دوچرخه سواری در آمستردام

نکات مهم در دوچرخه سواری آمستردام

 • بدون برنامه ریزی خوب و دقیق دوچرخه سواری را آغاز نکنید.
 • بر روی نقشه های گوگل پلی، با استفاده از گزینه ی دوچرخه بهترین راه ها و مسیرها را که نقشه برایتان مشخص می کند را پیدا نمایید.
 • حتما از کلاه ایمنی و ضربه گیر ها استفاده کنید.
 • دوچرخه سواری خود را بسیار سبک آغاز کنید زیرا، شما نصف بیشتر لوازمی که فکر می کنید باید به همراه داشته باشید را نیاز نخواهید داشت.
 • قبل از آغاز سفر ترمز های دوچرخه را بررسی کنید.
 • قبل از این که دوچرخه ‌ای را کرایه کنید، دستور‌العمل استفاده از آن را بخوانید.
 • همیشه دوچرخه را قفل کنید.
 • شما باید با توجه به مسیری که در طول سفر طی می کنید دوچرخه ی خود را انتخاب کنید . مهم ترین نکته در مورد دوچرخه ی شما این است که زمانی که سوار بر آن می شوید احساس راحتی کنید.
 • سعی کنید از دوچرخه های سبک ولی محکم را استفاده کنید.
 • مطمئن شوید دوچرخه ی شما قسمتی برای قرار دادن کیف داشته باشد تا در طول مسیر کیف خود را آن قسمت قرار دهید.
 • در طول دوچرخه سواری در آمستردام از کفش راحت و مناسب و لباس سبک و خوب و همچنین از جوراب راحت و حوله ای استفاده کنید.
 • استفاده از عینک و کلاه آفتابی نیز پیشنهاد می شود و می توان گفت که در طول دوچرخه سواری،ضروری هستند.

دوچرخه سواری در آمستردام

منبع : www.iamsterdam.com

کلمه‌های کلیدی: