آیا میدانید در نروژ گاهی شب ها هم خورشید می تابد ؟

نروژ یکی از کشورهای شبه جزیره اسکاندیناوی، همچنین منطقه یان ماین و مجمع‌الجزایر سوالبارد است که حکومتی پادشاهی داشته و با نام رسمی پادشاهی نروژ شناخته می‌شود. این کشور که در قطب شمال واقع شده اما مستعماراتی هم در قطب جنوب دارد، با داشتن مناظری زیبا، چشم‌اندازهایی بی نظیر و طبیعتی شگرف یکی از بهتربن و عالی‌ترین مقاصد گردشگری شمال اروپا می‌باشد.

در نروژ گاهی شب ها هم خورشید می تابد

نروژ دومین کشور کم جمعیت اروپا و یکی از زیباترین کشورهای جهان است، این گوهر اسکاندیناوی به مناظر طبیعی حیرت آور و باورنکردنی مثل جلیج های شیب دار، یخچال های طبیعی بزرگ، جزایر ساحلی صخره ای، حیات وحش جذاب و البته پدیده خورشید نیمه شب و شفق شمالی معروف است که به این کشور شخصیتی منحصر بفرد داده است. چیزی که در این کشور بیشتر از همه جذاب است زندگی فرهنگی پر انرژی مردم است که در شهرهای سرزنده این کشور کاملا احساس می شود. نروژ همه را شیفته خودش می کند به همین دلیل است که با اینکه یکی از گران ترین کشورهای جهان است سال به سال گردشگران بیشتری را به خود جذب می کند.

در نروژ گاهی شب ها هم خورشید می تابد

بهترین موقع سفر به نروژ

ادامه مقاله در نروژ گاهی شب ها هم خورشید می تابد ، 

  • نروژ چهار فصل اصلی دارد: زمستان (دسامبر تا فوریه)، بهار (مارس تا می)، تابستان (ژوئن تا آگوست)، پاییز (سپتامبر تا نوامبر).
  • وقتی که برای تعطیلات در نروژ برنامه ریزی می کنید باید اول از همه به آب و هوای این کشور فکر کنید باید توجه داشته باشید که نروژ آب و هوایی به شدت متغیر دارد و هوای آن ناگهان تغییر می کند.
  • با این حال فصل شلوغ گردشگری در این کشور از اواسط ژوئن تا اواسط آگوست (تابستان) است، لازم به گفتن نیست که در این زمان نروژ خیلی شلوغ است و به همین دلیل هزینه بلیط هواپیما و هتل ها در بالاترین مقدار خود است.

در نروژ گاهی شب ها هم خورشید می تابد

  • فصل شلوغ گردشگری با تعطیلی مدارس در این کشور و دیگر کشورهای اروپایی همزمان است که این موضوع پیدا کردن هتل ارزان، را سخت تر می کند
  • بین اوایل می تا اواسط ژوئن و بین اواسط اگوست تا اواخر سپتامبر تعداد گردشگران در این کشور متوسط است.
  • آب و هوا در اواخر می مطبوع است و شکوفه درختان مناظری تماشایی را در این کشور بوجود می آورد و همچنین با بلندتر شدن هوا جاذبه های گردشگری خلوت تر می شوند.
  • اگر در فصل تابستان به سمت شمال رفته و به مدار قطب شمال نزدیک شوید خورشید نیمه شب حداقل یک بار در سال قابل مشاهده است و اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید تا در روزی درست در مکانی درست قرار بگیرید از تماشای این منظره، حیرت زده می شود.

در نروژ گاهی شب ها هم خورشید می تابد

  • این کشور زمستان های به شدت سردی دارد چون دمای هوا به چندین درجه زیر صفر می رود و شب های طولانی (فقط ۴ تا ۵ ساعت روز) باعث می شود که گردشگران کمتر در این فصل به این کشور بیایند.
  • خیلی از جذبه های گردشگری و اداره ها کاملا در فصل زمستان تعطیل می شوند و یا فقط برای مدت کوتاهی در روز باز هستند، خیلی از مهمانخانه ها و مسافرخانه ها هم بسته هستند.
  • مسافرت در زمستان به این کشور توصیه نمی شود چون جاذبه های گردشگری تعطیل و هوا خیلی سرد است،  مگر وقتی که اسکی باز حرفه ای باشید و یا بخواهید شفق شمالی را تماشا کنید.

در نروژ گاهی شب ها هم خورشید می تابد

منبعbuzzle.com

 

کلمه‌های کلیدی: