در سفر به سنگاپور این نکات را به خاطر بسپارید

در سفر به سنگاپور این نکات را به خاطر بسپارید

جمهوری سَنگاپور کوچکترین کشور در جنوب شرقی آسیا به پایتختی شهر سنگاپور است که از چندین جزیره تشکیل شده است. این کشور در جنوب شبه جزیره مالایا در شمال خط استوا قرار دارد. تنها همسایه‌های آن مالزی و اندونزی هستند. این کشور تا قبل از سال ۱۹۶۳ جزئی از مستعمرات بریتانیا به حساب می آمد اما در این سال نیروهای انگلیسی سنگاپور را به مالزی واگذار نمودند و تنها ۲ سال بعد، در سال ۱۹۶۵ سنگاپور به کشوری مستقل تبدیل شد. این کشور با مساحت ۷۱۸ کیلومتر مربع کمی از بحرین کوچکتر است.

تاکسی های سنگاپور با سیستم متری کار می کنند که نرخ ورودیه آنها حدود ۳ تا ۴۰/۳ دلار است، اما در اوقات شلوغی مبلغ اضافه دریافت می کنند. برای رزرو تاکسی می توانید با سیستم یکپارچه (۶۳۴۲۵۲۲۲) تماس بگیرید.

ولتاژ برق، ۲۲۰ ولت و پریزها به صورت سه شاخه می باشند، اما از اکثر فروشگاه ها می توانید با قیمت ارزان آداپتور بخرید.

در سفر به سنگاپور این نکات را به خاطر بسپارید

در ادامه مقاله در سفر به سنگاپور این نکات را به خاطر بسپارید ، آب تمامی شیرها کاملاً سالم و آشامیدنی است. سنگاپور در منطقه گرمسیری واقع است در نتیجه به دلیل رطوبت و گرمای زیاد، به اندازه کافی آب بنوشید.

اکثر مردم سنگاپور به زبان انگلیسی صحبت می کنند. زبان های ماندارین، مالایی و تامیل نیز در بعضی مناطق رایج است.

پول رایج سنگاپور دلار (SGD) می باشد. خدمات تبدیل ارز در فرودگاه سنگاپور و در بسیاری از فروشگاه ها و هتل ها ارایه می شود و ATM ها ۲۴ ساعته فعالند و کارت های اعتباری اصلی نظیر ویزا، مستر کارت و امریکن اکسپرس را قبول می کنند.

در سفر به سنگاپور این نکات را به خاطر بسپارید

آب و هوای سنگاپور گرم و مرطوب است و در طول سال نوسانات کمی دارد. متوسط دمای روزانه ۳۱ درجه سانتی گراد است و این دما در شب به ۲۴ درجه سانتی گراد می رسد، در نتیجه در انتخاب لباس دقت کنید. سنگاپور همیشه آفتابی است پس عینک آفتابی را فراموش نکنید.

کد بین المللی کشور سنگاپور ۶۵+ می باشد. اما در سنگاپور اگر رومینگ بین المللی بر روی گوشی خود داشته باشید، به صورت خودکار به شماره های محلی وصل می شود و نیازی ندارد که ۶۵+ را بگیرید.
انعام دادن در سنگاپور متداول نمی باشد، زیرا اکثر هتل ها و رستوران ها ۱۰% حق سرویس اضافه دریافت می کنند. اما اگر در رستورانی بودید که حق سرویس دریافت نمی کرد و خدمات خوبی ارائه می داد، می توانید انعام دهید.

در سفر به سنگاپور این نکات را به خاطر بسپارید

اگر در طول سفر اشیای گران بهای خود را گم کردید یا اینکه اموالتان دزدیده شد، با دفاتر مرکزی Tanglin Dividional (شماره ۶۳۹۱۰۰۰۰) تماس بگیرید و حادثه را گزارش کنید.

اگر پاسپورت خود را گم کردید به پلیس گزارش دهید، سپس به اداره مهاجرت (تلفن ۶۳۹۱۶۱۰۰) بروید تا ویزای موقت دریافت کنید. بعد از آن به سفارت کشور خود اطلاع دهید تا اقدامات لازم را برای بازگشت شما انجام دهند.

سیگار کشیدن در تمامی مکان هایی که تهویه مطبوع دارند نظیر مراکز خرید، رستوران ها، پارک های سرپوشیده و سینماها ممنوع است. سیگار کشیدن همچنین در اتوبوس های عمومی، ترن های تندرو (MRT)، تاکسی ها و آسانسورها ممنوع است. سیگار کشیدن در اماکن عمومی برای اولین بار ۱۰۰۰ دلار سنگاپور جریمه دارد. بد نیست این را بدانید که در سنگاپور زیرسیگاری تولید نمی شود!

در سفر به سنگاپور این نکات را به خاطر بسپارید

سنگاپور یکی از امن ترین شهرهای توریستی دنیا می باشد، حتی خانم ها هم می توانند در شب به تنهایی در خیابان ها راه بروند، اما طبق گفته پلیس محلی «میزان جرم جنایت پایین به معنی امنیت کامل نیست»، در نتیجه باید مراقب موارد خاص باشید.

حق سرویس مسافران که معادل ۲۱ دلار سنگاپور می باشد در بلیط ها لحاظ شده است. اگر این کار انجام نشده باشد، شما باید ۲۱ دلار سنگاپور را هنگام ورود پرداخت کنید. مسافرانی که کمتر از ۲۴ ساعت در بخش ترانزیت می مانند، می توانند بدون پرداخت حق سرویس از فرودگاه خارج شوند.

در سفر به سنگاپور این نکات را به خاطر بسپارید

۷% مالیات کالاها و خدمات (GST) برای کالاهایی که گردشگران با خود به خانه می برند، به آنها عودت داده می شود. ۲ سرویس به نام های Global Blue وPremier فرآیند بازپرداخت را انجام می دهند. شما اگر از فروشگاهی که تابلوهای Global Blue و Premier دارند خرید بالاتر از ۱۰۰ دلار انجام دهید، آنها موظفند چک یا واچر بازپرداخت را به شما تحویل دهند. هنگام خروج از سنگاپور واچر یا چک های خرید خود را به کانتر بازپرداخت (GST) فرودگاه تحویل دهید، آنها بدون هیچ مشکلی آن را به شما پرداخت می کنند.

شما در فرودگاه می توانید هتل خود را از کانتر های۲۴ ساعته رزرو هتل انتخاب کنید.

کلمه‌های کلیدی: