در سفر به تایلند چه بخوریم ؟

در سفر به تایلند چه بخوریم ؟

در سفر به تایلند چه بخوریم ؟ آیا سوال شما هم این است؟ پس با ایلیاگشت همراه باشید.  تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه‌ جزیره هند و چین واقع در جنوب شرقی آسیاست. این کشور از شمال با برمه و لائوس، از شرق با لائوس و کامبوج، از جنوب با مالزی و خلیج تایلند، و از غرب با برمه و دریای آندامان همسایه‌ است.

یکی از راه خوشمزه برای شناخت یک کشور و آشنایی با فرهنگ آنها شکم‌گردی است. تا می‌توانید به رستوران‌ها و کافه‌های مقصدتان بروید و منوهای مختلف را تجربه کنید. غذاهای بومی و محلی را میل کنید و دستور غذایتان را از آشپز بپرسید. برای بیشتر ما کمی سخت است بتوانیم غذایی که تا به حال تجربه نکردیم را به عنوان یک وعده ناهار در روزی پر از گشت وگذار تجربه کنیم. اما ریسک کنید و شک نکنید با دنیای جدیدی از طعم‌ها روبرو می‌شوید.

در سفر به تایلند چه بخوریم

شاید شما هم شایعاتی مبنی بر بدمزه بودن غذاهای تایلندی و عجیب بودن آنها شنیدید. می‌گویند تایلندی‌ها غذاهایشان از حشرات است، چیزهایی که ما حتی تصورش را هم نمی‌کنیم، می‌خورند و می‌فروشند. اما باید بدانید اینها تنها قسمت کوچکی از آداب غذایی مخصوص آنهاست و هر فرهنگی در دنیا آداب غذایی خاص خودش را دارد. مثلا شاید اگر به مسافری که از ایتالیا آمده بگویید ما کله پاچه می‌خوریم تعجب کند. پس سخت نگیرید، به جای آن در مقصدتان بگردید و تا می‌توانید مزه‌های مختلف را تجربه کنید. بیشتر غذاهای تایلندی از مواد اولیه خوشمزه از جمله برنج، مرغ، گوشت گاو، اردک، ماهی، سبزی‌‌های مختلف، ادویه‌های متنوع و …تهیه می‌شوند.

در سفر به تایلند چه بخوریم

تایلندی‌ها به بهداشت شخصی و غذایی خود بسیار اهمیت می‌دهند. آنها در ظاهری مرتب با مواد اولیه کاملا بهداشتی و ادویه‌های خوش طعم بو برایتان بهترین‌ها را درست می‌کنند. گرچه ما توصیه می‌کنیم در کشورهای جنوب شرق آسیا کمتر از فروشنده‌های خیابانی غذا خریداری کنید و نشستن در یک رستوران محلی را انتخاب نمایید. ضمنا در این رستوران‌ها با وجود منوی انگلیسی به راحتی می‌توانید غذایتان را سفارش دهید.

سوم تام Som Tom

مواد اولیه این غذا میوه‌ای به نام پاپایا است که زمانی تنها در شمال شرق تایلند طبخ می‌شد اما اکنون در سراسر تایلند با کمی تغییرات پخت می‌شود. این غذا با میوه خرد شده پاپایا، مرغ، برنج، گوجه فرنگی به همراه ادویه جات پخته می‌شود و طعم ترش و شیرین دارد.

در سفر به تایلند چه بخوریم

تام یام گونگ Tom Yam Goong

اگر اهل ادویه و غذایی معطر هستید سراغ این غذا بروید. غذایی که از گیاهان معطر فراوان، موسیر، فلفل چیلی، میگو، سس ماهی و قارچ طبخ می‌شود و تجربه جالبی از غذاهای تایلندی برایتان به جا می‌گذارد.

در سفر به تایلند چه بخوریم

سوپ مرغ و کاری سبز Geng Kheaw Wat Gai

در ادامه مقاله در سفر به تایلند چه بخوریم ، در تایلند دنیایی از سوپ‌های متنوع و مزه‌های تند و ترش در انتظار شماست. سوپ‌های دریایی، سوپ‌هایی از مرغ و گوشت با ادویه‌های خوش طعم! برخی تند و ممل از سبزی‌های مختلف، برخی ترش و دلچسب. یکی از سوپ‌های معروف کشور لبخندها سوپ مرغ و کاری سبز است. این غذا ترکیبی از پودر کاری سبز تند، شیر نارگیل و مرغ است، غدایی مقوی و خوشمزه.

در سفر به تایلند چه بخوریم

نودل سرخ شده تایلندی

رشته‌های نواری سفیدرنگ نودل با طعم‌های مختلف! این نودل‌ها با سس‌های مختلف سرخ می‌شوند و البته خوب است بدانید در تایلند این رشته‌ها متنوع هستند: بلند و کوتاه، تخم مرغی، برنجی، خشک و نرم… بعد از پخت هم شما انتخاب‌های زیادی دارید. می‌توانید آنها را همراه با گوشت مرغ، گاو، میگو و… سفارش دهید.

در سفر به تایلند چه بخوریم

تام خا گای Tom Kha Gai

تام خا گای دوست داشتنی! سوپی که از مرغ آب پز شده، زنجفیل، شیر نارگیل و ادویه جات تهیه می‌شود.

در سفر به تایلند چه بخوریم

سالادهای تایلندی

تصور کنید پس از آنهمه گشت‌وگذار و تماشای دیدنی‌های تایلند، یک سالاد هیجان‌انگیز تایلندی پیش روی شماست! سالادهای پاپایا با الیاف پوملو، میگو با بادام‌زمینی و جوانه‌ی بامبو، بسیار پرطرفدار و خوشمزه هستند.

در سفر به تایلند چه بخوریم

 ماسامان کاری Massaman Curry

این غذا با ترکیبی از شیره نارگیل، سیب زمینی، بادام زمینی بو داده، شکر، دارچین، تمر هندی و گوشت طبخ می‌‌شود. معمولا ماسامان کاری را با برنج میل می‌کنند.

در سفر به تایلند چه بخوریم

مرغ و بادام زمینی Gai Med Ma Moung 

بادام زمینی را بو می‌دهند و سس شیرین سویا، عسل، سیر، فلفل چیلی با مرغ و ادویه جات وسوسه‌تان می‌کنند. این غذا محبوب بسیاری از تایلندی‌ها است.

در سفر به تایلند چه بخوریم

کباب‌های تایلندی

در تایلند انواع گوشت‌های کبابی و محصولات دریایی به سیخ‌های چوبی کشیده شده و روی آتش کباب می‌شوند. به قدری تنوع آنها زیاد است که بهتر است مواظب اضافه وزنتان باشید.

در سفر به تایلند چه بخوریم

 

کلمه‌های کلیدی: