آیا میدانستید دریای مجارستان همان بالاتون است ؟

دریاچه بالاتون با تلفظ صحیح انگلیسی Lake Balaton را امروز در ایلیاگشت بررسی خواهیم کرد . دریای مجارستان یا بالاتون همان دریاچه است. مطمئنا در میان جاذبه های طبیعی دریاچه ها جایگاه ویژه ای دارند، مناطقی سرسبز با چشم اندازهای خیره کننده که می توانند لحظاتی آرامش بخش را برایتان بسازند. اروپا دریاچه های زیادی دارد اما بزرگ ترین دریاچه اروپای مرکزی در مجارستان و در نزدیکی بوداپست قرار دارد، دریاچه ای با چشم اندازهای تماشایی که برای مجارستان مثل دریا می ماند و در احاطه ی قلعه های باستانی، کوه های آتشفشانی، غارهای زیرزمینی و شهرهای تاریخی قرار گرفته است.

دریای مجارستان همان بالاتون است

مطمئنا در میان جاذبه های طبیعی دریاچه ها جایگاه ویژه ای دارند، مناطقی سرسبز با چشم اندازهای خیره کننده که می توانند لحظاتی آرامش بخش را برایتان بسازند. اروپا دریاچه های زیادی دارد اما بزرگ ترین دریاچه اروپای مرکزی در مجارستان و در نزدیکی بوداپست قرار دارد، دریاچه ای با چشم اندازهای تماشایی که برای مجارستان مثل دریا می ماند و در احاطه ی قلعه های باستانی، کوه های آتشفشانی، غارهای زیرزمینی و شهرهای تاریخی قرار گرفته است. 

دریای مجارستان همان بالاتون است

کشور مجارستان در اروپای مرکزی واقع شده است. پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر آن بوداپست است. جمعیت این کشور در حدود ده میلیون نفر، زبان رسمی آن مجاری و واحد پول آن فورینت است. مجارستان کشوری با دشت‌های مسطح است که رودخانه بزرگ دانوب آن را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم کرده است. 
این کشور در شمال با جمهوری اسلواکی، در شرق رومانی، در شمال‌شرقی جمهوری اوکراین، در جنوب با صربستان، کرواسی و اسلوونی و در غرب با کشور اتریش مرز مشترک دارد.

دریای مجارستان همان بالاتون است

دریاچه بالاتون در احاطه ی باغ های سرسبز، کوه های آتشفشانی، چشمه های آب گرم و پارک ملی است و چشم اندازهای خیره کننده ای را در غرب مجارستان به وجود آورده است. اگر در جستجوی سواحل افتابی، غذاهای خوشمزه، موسیقی و تفریحات آبی هستید به بازدید از این دریاچه بروید. این دریاچه در خارج از مجارستان چندان شناخته شده نیست اما از آن جایی که تا بوداپست فاصله ی جندانی ندارد خیلی ها برای تفریح و استراحت به کنار این دریاچه می روند مخصوصا در ماه های تابستان که می شود در کنار سواحل خنک از گرمای طاقت فرسا دور شد. به خاطر وجود جلبک هایی که در آب های کم عمق رشد می کنند آب ظاهر سبز رنگ و جذابی دارد.

دریای مجارستان همان بالاتون است

دریاچه بالاتون با مساحت ۵۹۸ کیلومتر مربع در فاصله ی ۸۰ کیلومتری جنوب غربی بوداپست قرار دارد و ۷۷ کیلومتر در امتداد دامنه های کوه Bakony کشیده شده است. این دریاچه در عریض ترین حالت ۱۴ کیلومتر عرض دارد و حداکثر عمق آن ۱۱ متر است. بزرگ ترین رودخانه ای که به این دریاچه می ریزد رودخانه زالا است و آب کل دریاچه هر دو سال یکبار عوض می شود. آب و هوای این منطقه از اردیبهشت تا مهر آفتابی و گرم است اما در زمستان سطح دریاچه با یک لایه یخ ۲۰ سانتی متری پوشیده می شود و همین یخ ضخیم خیلی ها را برای تفریحات زمستانی به اینجا می کشاند. در قسمت شمال غربی دریاچه بالاتون بادهای زیادی می وزد که باعث می شود ساحل بخش جنوب شرقی امواج زیادی داشته باشد. فقط با یک ساعت رانندگی از بوداپست به بخش شمال شرقی دریاچه بالاتون می رسید اگر دوست دارید شهرهای تاریخی اطراف را بگردید می تونید ماشین کرایه کنید اما اگر همچین خیالی ندارید می توانید به راحتی با قطار یا اتوبوس خودتان را به دریاچه بالاتون برسانید.

دریای مجارستان همان بالاتون است

نواحی اطراف دریاچه بالاتون پوشش گیاهی و جانوری متنوعی دارد. در شبه جزیره تیهانی یک حفاظتگاه حیات وحش هست از طرفی مرز جنوبی دریاچه حاصلخیز است و خاک های آتشفشانی مناطق حاصلخیزی را به وجود آورده اند اما با همه ی این حرف ها به خاطر رونق صنعت گردشگری از نیمه دوم قرن بیستم فعالیت های کشاورزی در این ناحیه کاهش زیادی پیدا کرده اند.

در اطراف دریاچه بالاتون چه تفریحاتی در انتظار گردشگران است ؟

  • تماشای جاذبه های تاریخی
  • قایق سواری
  • شنا در تابستان و اسکی روی یخ در زمستان
  • موج سواری
  • کوهنوردی
  • شنا در چشمه های آب گرم
  • امتحان غذاهای خوشمزه
  • دوچرخه سواری در پیست مخصوص اطراف دریاچه

دریای مجارستان همان بالاتون است

منبعtripsavvy.com

 

کلمه‌های کلیدی: