درباره دام معروف ترین میدان آمستردام

میدان دام | Dam Square در آمستردام میدان های معروف زیادی دارد که هر کدام ویژگی های مخصوص به خودشان را دارند و به راحتی با دوچرخه یا حمل و نقل عمومی قابل دسترس هستند. اما هیچ کدام از این میدان ها به پای میدان دام نمی رسند، یکی از مهمترین میدان های آمستردام و حتی هلند که در اطراف آن بناهای تاریخی، کافه ها و مغازه های زیادی وجود دارد. این میدان نمادین به خاطر نزدیکی به ایستگاه مرکزی معمولا از اولین جاذبه هایی است که گردشگران در سفر به آمستردام از آن دیدن می کنند.

درباره دام معروف ترین میدان آمستردام

درباره میدان دام

درباره دام معروف ترین میدان آمستردام ، میدان دام قلب تاریخی شهر و محل برگزاری مراسم مختلف است و بناهای برجسته ی اطراف، آن را به جاذبه ی گردشگری تبدیل کرده است. قلب آمستردام در روز پر از انرژی و زندگی ست و امکان ندارد گردشگری به آمستردام برود و از آن دیدن نکند. این میدان از قدیم محل برگزاری مراسم و برپایی بازارهای زیادی بوده و با بازدید از آن فرهنگ هلند را از نزدیک درک و بناهای تاریخی جذاب مشرف به میدان را تحسین کنید.

درباره دام معروف ترین میدان آمستردام

تاریخچه میدان دام

دام یعنی سد! حالا چرا این اسم را بر روی این میدان گذاشته اند؟ در واقع این اسم اشاره به سدی دارد که در قرن سیزدهم بر روی رودخانه دامستل ساخته شد، سدی که دو بخش را به هم وصل کرد، شهر آمستردام را شکل داد و برای مدت های طولانی نماد قدرت شهر بود.

درباره دام معروف ترین میدان آمستردام

جاذبه های گردشگری اطراف میدان دام

در سمت غرب میدان، قصر پادشاهی نظرتان را جلب می کند، اقامتگاه سابق خانواده ی سلطنتی هلند. این قصر نئوکلاسیک در زمان ساخت آنقدر باشکوه بود که همه آن را هشتمین شگفتی دنیا می دانستند. اما باید به داخل این قصر بروید تا بدانید چرا به این نام معروف شده بود. 

  • کلیسای جدید | New Church

این کلیسای گوتیک قرن پانزدهمی که در سمت شمال میدان قرار دارد محل تاجگذاری سلطنتی، برگزاری مراسم عروسی و نمایشگاه های هنری است اما مراسم مذهبی در آن انجام نمی شود.

  • بنای یادبود ملی | National Monument

این بنای یادبود در سال ۱۹۵۶ در گوشه ای از میدان نصب شد تا یاد و خاطره قربانیان جنگ جهانی دوم را زنده نگه دارد. شاید از اینکه مردم می توانند بر روی این بنای یادبود بنشینند تعجب کنید اما معمولا گردشگران زیادی را بر روی بنا می بینید.

درباره دام معروف ترین میدان آمستردام

شاید فکر کنید در جایی مثل آمستردام اصلا نباید از موزه های مجسمه دیدن کنید چون هم گران است و هم شلوغ! اما اگر به این موزه رفتید می توانید از پنجره ی طبقه بالا، چشم انداز جذابی را از میدان دام تماشا کنید. در  این موزه می توانید مجسمه ی افراد معروف را از نزدیک تماشا کنید، مجسمه هایی که آنقدر واقعی به نظر می آیند که شما را به شگفتی وا می دار ند.

در میدان دام چه کار کنیم ؟

  • کفش های چوبی بزرگ بپوشید

  • به رستوران ها و کافه های اطراف میدان بروید

  • در گوشه ای بنشینید و رفت و آمد مردم را تماشا کنید
  • سوار درشکه شوید

درباره دام معروف ترین میدان آمستردام

منبعvisitacity.com

 

کلمه‌های کلیدی: