حقایقی جالب از کشور فرانسه

حقایقی جالب از کشور فرانسه

فرانسه کشوری در اروپای غربی است که در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس دارای سواحل و با بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، اسپانیا و آندورا همسایه است. این کشور زیبا، بزرگ‌ترین کشور اتحادیه اروپا و سومین کشور بزرگ در کل قاره اروپا است. شهر پاریس پایتخت و بزرگ‌ترین شهر و مرکز تجارت و فرهنگ آن است. با ایلیا گشت همراه شوید تا در ادامه این کشور زیبا را بیشتر بشناسیم.

همانطور که می دانید هر کشوری خصیصه های مخصوص به خود را دارد و فرانسه هم از این قاعده مستثنی نیست. فرانسه با چیزهای زیادی مثل غذا، دسر، عطر، نان های مخصوص مثل باگت و… معروف است اما شایعه های زیادی هم درباره ی فرهنگ این کشور بر سر زبانها افتاده که اصلا درست نیست و ما در اینجا قصد داریم حقایق درستی از این کشور را به شما معرفی کنیم تا خودتان بتوانید به راحتی گفته های نادرست را تشخیص دهید. اگر چه شاید فرانسه بهترین کشور دنیا نباشد اما مطمئنا یکی از بهترین هاست. این کشور هر ساله رکورد پر بازدیدترین کشور دنیا را با ۸۳ میلیون نفر در سال از آن خود می کند و حتی ایالات متحده ی آمریکا، در رتبه ی دوم و بعد از فرانسه قرار دارد.

حقایقی جالب از کشور فرانسه

در تمام شهر پاریس فقط یک تابلوی ایست وجود دارد.
در فرانسه این اجازه به شما داده می شود تا با یک فرد مرده ازدواج کنید. البته این کار به همین آسانی ها هم نیست و باید مدرکی بیاورید یا یکجوری اثبات کنید که شما و فرد فوت شده، عاشق هم بوده اید. برای انجام اینکار باید به رییس جمهور درخواست بدهید.
نان تست فرانسوی در واقع فرانسوی نیست. طبق گفته ها، فردی به اسم Joseph French، که مهمانداری نیویورکی بود، آن را به شکل فعلی اش درآورد. اگر چه ظاهرا گرامر این فرد خیلی خوب نبوده است چون فراموش کرده ‘s (آپاستروف s را برای نشان دادن مالکیت استفاده کند.)

حقایقی جالب از کشور فرانسه

 Louis XIX فردی فرانسوی بود که در زمانهای قدیم فقط برای ۲۰ دقیقه توانست پادشاه فرانسه شود.
در کافی شاپی به نام Petite Syrah در کشور فرانسه، اگر موقع سفارش یا هر درخواست دیگری، از کلمه ی «لطفا» استفاده نکنید، باید پول دوبرابر بپردازید!
پلاک های ماشین، اولین بار در فرانسه تولید شدند.

در ادامه حقایقی جالب از کشور فرانسه ، بین سالهای ۱۷۴۸ تا ۱۷۷۲، سیب زمینی در فرانسه غیر قانونی بود.
بین سال های ۱۸۱۴ تا ۱۸۳۰، پرچم فرانسه به رنگ سفید ساده بود.
پادشاه جان یکم در فرانسه، ۵ ماه قبل از اینکه به دنیا بیاید به عنوان پادشاه انتخاب و اعلام شده بود، اما فقط برای ۵ روز زنده ماند.

قدیمی ترین پل پاریس، Pont Neuf به معنای پل جدید است.
هر فرد فرانسوی به طور معمول، ۹ ساعت در شبانه روز می خوابد که برای کشورهای توسعه یافته، یک رکورد است.

حقایقی جالب از کشور فرانسه
با میانگین ۸۳ میلیون نفر توریست در هر سال، کشور فرانسه پر بازدیدترین کشور دنیا است.
در زمانهای قدیم، فرانسه، ۱۰ درصد کل زمین های دنیا را کنترل می کرد.
از هر ۵ فرانسوی، ۱ نفر در زندگی افسردگی را تجربه کرده است که باعث قرار دادن اسم این کشور به عنوان افسرده ترین کشور دنیا روی زمین شده است.
دولت فرانسه به خانواده هایی که بتوانند چند بچه ی موفق را بزرگ کنند و به جامعه تحویل دهند، مدال جایزه می دهد.
در زمان جنگ جهانی دوم و وقتی هیتلر می خواست از برج ایفل دیدن کند، فرانسوی ها کابل بالابر را قطع کردند تا اگر هیتلر خواست به بالای برج برود مجبور باشد از میله ها بالا برود!

 

منبعlist25.com

 

کلمه‌های کلیدی: