تور قطر

تور قطر

درباره هتل

تور قطر همچون دیگر تورهای مسافرتی ‌می‌تواند شرایط و ویژگی‌های خاص خودش را داشته باشد. معمولا هر توری به یک سری از آپشن‌ها بسیار توجه دارد و سعی ‌می‌کند که از آن جهات، همه چیز را برای مسافرانش فراهم نماید. به طور مثال در برخی از تورهای گردشگری توجه به غذا اهمیت زیادی دارد، در حالی که در یک تور دیگر نوع وسیله نقلیه و یا تعداد اماکنی که قرار است بگردید، ‌می‌تواند بسیار مهم باشد.

در ادامه این مطلب قصد داریم تا درخصوص انواع تور قطر و ویژگی‌های آن‌ها برای شما توضیح دهیم. این تور در بحبوحه جام جهانی 2022 نیز ‌می‌تواند بیشتر خودش را نشان دهد، زیرا بازی‌های این دوره از جام جهانی در کشور قطر برگزار ‌می‌شود.

انواع تور قطر

اولین موضوعی که لازم است در نظر بگیرید درخصوص نوع توری است که ‌می‌خواهید انتخاب کنید. معمولا نوع تورها را ‌می‌توانید با توجه به موارد مختلفی دسته‌بندی کنید. هر کدام از این دسته‌بندی‌ها را در ادامه به طور کامل توضیح ‌می‌دهیم.

تور زمینی و یا هوایی

اولین مورد درخصوص تورهای گردشگری مربوط به نوع وسیله نقلیه‌ای است که استفاده ‌می‌شود. از آن جایی که قطر و ایران از طریق مرز آبی با یکدیگر در ارتباط هستند، نمی‌توانید بلیط قطار و یا اتوبوس را برای این کشور رزرو کنید. در واقع دو امکان وجود دارد. یا ‌می‌توانید از طریق مرز هوایی و با هواپیما به این کشور بروید و یا آن که ‌می‌توانید تا یکی از شهرهای جنوبی با قطار و یا اتوبوس رفته و سپس از آنجا از طریق کشتی به قطر برسید.

معمولا به دلیل آن که راحتی مسافران تامین شود، انواع مختلف آژانس‌های مسافرتی که تور قطر را برگزار ‌می‌کنند، تنها این تورها را به شکل تورهای هوایی ارائه ‌می‌دهند.

تور قطر

آفرهای تور

مولفه مهم بعدی درخصوص آفرهایی است که برای انواع تور قطر در نظر گرفته ‌می‌شود. این آفرها به 3 شکل ارائه ‌می‌شوند. تور تابستان قطر، تور لحظه آخری قطر و تور نوروز قطر. البته تور کریسمس قطر نیز وجود دارد که به اندازه 3 مورد قبلی نمی‌تواند آفر و تخفیفات ویژه و خاصی داشته باشد.

معمولا ‌می‌توانید متوجه شوید که تور تابستان قطر بسیار ارزان است و آفرهای زیادی دارد. این موضوع نیز به دلیل هوای بسیار گرم قطر در فصل تابستان است. هر قدر به آب و هوای سرد بیشتر نزدیک شوید، قیمت تورهای قطر بیشتر شده و میزان آفرها نیز کاهش پیدا ‌می‌کند.

نوع تور

نوع تور قطر دسته بندی‌های زیادی ندارد. در واقع در حال حاضر تنها دو نوع دسته بندی در نوع تور وجود دارد. دسته اول مربوط به تورهای گردشگری ‌می‌شود که همواره در حال انجام شدن هستند. این مدل از تورها ‌می‌توانند با توجه به بودجه اشخاص طبقه بندی شوند. نوع دوم تورها نیز به تورهایی گفته ‌می‌شود که برای جام جهانی قطر انجام ‌می‌شوند. تورهای جام جهانی در بحبوحه فصل پاییز شروع ‌می‌شوند، اما به علت درخواست‌های بسیار زیاد برای این مدل از تورها و همچنین محدود بودن ظرفیت تورها، بهتر است پیش از شروع بازی‌ها اقدام به رزرو تور مورد نظر خود کنید.

مولفه‌های مهم یک تور

درخصوص مواردی که ‌می‌تواند دسته بندی انواع تور و به خصوص تور قطر را تعیین کند، صحبت کردیم. در این مورد بهتر است بدانید که در یک تور مولفه‌های مختلف و متعددی وجود دارد که پیش از رزرو کردن آن تور، باید آن‌ها را در نظر بگیرید.

رزرو تور قطر

نوع هتل

اولین مورد مربوط به نوع هتلی ‌می‌شود که باید مدنظر قرار دهید. انواع تور قطر ‌می‌تواند با توجه به نوع هتل انتخابی شما نیز تعیین شود. هتل‌های 3 ستاره، 4 ستاره و 5 ستاره از جمله هتل‌های مختلفی هستند که ‌می‌توانید برای مدت زمانی که در قطر اقامت دارید، انتخاب نمایید. امکانات رفاهی یک هتل و یا به طور کلی مسائل و موضوعات مختلفی که مربوط به هتل ‌می‌شوند، همگی جزو مواردی هستند که مربوط به نوع هتل ‌می‌شوند. رزرو هتل قطر در ایلیا گشت با بهترین قیمت

تورهای داخل هتلی

مورد بعدی درخصوص تورهای داخلی است که در هتل‌ها برگزار ‌می‌شود. این مدل از تورها معمولا برای بازدید از اماکن مختلف شهر همچون مکان‌های تفریحی، رستوران‌ها، پیست‌های کارتینگ و یا مکان‌های جذاب است. فراموش نکنید که در شهر دوحه مسلما ‌می‌توانید مکان‌های تاریخی و گردشگری بسیار زیادی را پیدا کنید و لحظات بسیار شادی را سپری نمایید.

مدت زمان اقامت

مورد بعدی مربوط به مدت زمان اقامت شما ‌می‌شود. مدت زمان انواع تور قطر 3 روزه، 5 روزه، 7 روزه، 8 روزه، 10 روزه و 2 هفته‌ای است. تورهای طولانی‌تر از این زمان نیز وجود دارند که غالبا به صورت اختصاصی و یا همان VIP برگزار ‌می‌شوند. هر قدر طول اقامت شما در کشور قطر بیشتر باشد، هزینه پرداختی شما نیز بالاتر خواهد رفت.

جمع‌بندی

مولفه‌های مهم درخصوص یک تور گردشگری را معرفی کردیم و تلاش کردیم تا تمام جوانب تور قطر را بررسی نماییم. برای آن که بتوانید یک تور مناسب گردشگری قطر را پیدا کنید، کافی است تا ابتدا درخصوص آن تور به طور کامل تحقیق کنید و سپس اقدام به رزرو آن نمایید.

دیدنی‌ها

هتل‌ها

شهرها