اوباری دریاچه ای وسط بیابان

اوباری دریاچه ای وسط بیابان

بله درست شنیدید ، دریاچه ای وسط بیابان. جایی که واقعا با عقل جور در نماید. وسط بیابان گرم و سوزان که هیچ درختی نیست ، یکدفعه دریاچه ای میبینید پر آب با آب شور و البته تمیز.

دریاچه ای وسط بیابان

این دریاچه اوباری نام دارد. دریاچه اوباری در بزرگترین صحرای بیابانی جهان یعنی صحرای لیبی قرار دارد. جالب است بدانید در حدود 2 هزار سال پیش این منطقه ، خوش آب و هوا و حاصلخیز و پر از رود و آبشار بوده است. اما تغییرات آب و هوایی و دست سرنوشت چیز دیگری رقم زد و امروزه این مکان به بیابانی خشک و سوزان و کوههای شنی تبدیل شده است.

دریاچه ای وسط بیابان

دریاچه اوباری اما در این بین به یکی از عجایب جهان و مکانی برای گردشگری و معرفی لیبی تبدیل شده است.

البته اینجا چندین دریاچه هست که دریاچه های اوباری معروف هستند ولی بزرگترین و زیباترین شان همیشه لوکیشن عکسهای هنری میشود.

دریاچه ای وسط بیابان

شاید باورش برایتان سخت باشد اما از سراسر جهان به اینجا می آیند تا در غروب و طلوع های استثنایی اوباری عکسهای خاطره انگیز بگیرند. حتی گروههای فیلمبرداری و فیلم سازی هم به اینجا می آیند تا لوکیشن های زیبایی را تجربه کنند.

Ubari

عمق دریاچه های اوباری از 7 تا 32 متر متغیر است ولی نگرانی عمومی دوست داران طبیعت همیشه خشک شدن این دریاچه هاست . البته دریاچه های کم عمق نگرانی بیشتری را مطلبد چون زودتر خشک می شود.

 

کلمه‌های کلیدی: