آداب و رسوم خاص ملل

آداب و رسوم خاص ملل

بعضی وقت‌ها میبینیم که در شهرهای مختلف ایران بعضی رفتارهای خاص وجود دارد و برای شما عجیب است. آداب و رسوم خاص ملل را باید به هنگام سفر به آنجا قبول کرد. احترام به عقاید مردم دیگر کشور، جزوی از نشان‌دادن ادب کشور خودتان میباشد. با ایلیا گشت همراه باشید.

 

در روسیه میخک قرمز را فراموش کنید

اگر با روس ها معاشرت دارید حواستان باشد که چه گلی به آن ها هدیه می دهید. شکوفه های زرد در روسیه به معنای بهم زدن رابطه یا حیله و نیرنگ است. میخک قرمز هم در سنت های روسی گلی است که بر سر مزار مردگان قرار داده می شود.

از چینی‌ها انتظار نداشته باشید بابت این هدیه‌ها تشکر کنند

در چین ساعت، دستمال گردن، صندل هایی از جنس نی و گل، وسایلی هستند که به مرگ و مراسم تدفین مربوط می‌شوند. اگر در چین یکی از این موارد را به هر مناسبتی هدیه بدهید، رابطه تان را به خطر انداخته‌اید!

چاقو نروژی

در نروژ چاقو و چنگال فراموش نشود

آداب و رسوم میز در نروژ بسیار اهمیت دارد و تقریبا تمامی غذاها از جمله ساندویچ را با استفاده از وسایل غذاخوری می خورند!

نمکدان

در مصر به نمکدان ها دست نزنید

اگر در مصر مهمان هستید، یادتان باشد به هیچ عنوان سر میز غذا با نمکدان به غذایتان نمک نپاشید. در مصر این کار توهینی به میزبان محسوب می شود و  بدین معناست که غذایش انقدر بدمزه است که قابل خوردن نیست!

در ونزوئلا خوش قول نباشید

ساعت می خواهید چه کار؟ اگر در ونزوئلا به یک مهمانی دعوت شدید، سعی کنید دست کم ۱۰تا۱۵ دقیقه دیرتر از زمان تعیین شده برسید. در این کشور زودتر رسیدن یا به موقع رسیدن نشان بی ادبی است و این مفهوم را منتقل می کند که شما حریص و طماع هستید!

با هلندی ها تیز و برنده نباشید

اغلب وسیله ای را برای هدیه دادن انتخاب می کنیم که شاد و مثبت باشند. اگر قصد داشتید برای دوستی هلندی هدیه بخرید به هیچ عنوان سمت چاقوهای آشپزخانه یا قیچی های تجملی نروید. هدیه دادن چیزهای تیز و برنده در هلند نشانه بدشانسی است.

در مهمانی های بولیوی از کار حرف نزنید

در بولیوی اینکه در مراسم های مختلفی مثل عروسی یا مهمانی شام از مسائل کاری صحبت کنید بی ادبی محسوب می شود. بولیوی ها عقیده دارند این مراسم برای تحکیم روابط هستند، نه قراردادبستن. اگر قرارتان هم یک قرار کاری است، صبرکنید تا میزبان خودش صحبت از موضوعات کاری را پیش بکشد. بولیوی ها اغلب دوست دارند قبل از مسائل کاری از موضوعات خانوادگی حرف بزنند.

خودکار قرمز

در کره جنوبی، خودکار قرمز ممنوع!

اگر لازم بود که در کره جنوبی یادداشت هایی بنویسید یا کارت هایی ارسال کنید، حواستان به رنگ خودکارتان باشد. اینکه اسم کسی را با خطی خرچنگ قورباغه و با خودکار قرمز بنویسید یعنی آن فرد مرده است! پس موقع نوشتن اسامی روی کارت ها، مخصوصا کارت تبریک تولد حسابی حواستان را جمع کنید.

در ترکیه دُنگت را پرداخت نکن

در ترکیه رسم است که طی قرارهای کاری، میزبان هزینه میز غذا را پرداخت کند. اینکه از میزبان بخواهید به شما اجازه دهد که صورتحساب را پرداخت کنید مودبانه است، اما اصرار بر آن و پرداخت صورتحساب مودبانه نیست. اگر اصرار دارید که سهمتان را پرداخت کنید، به شما پیشنهاد می دهند که با دعوت میزبان به یک وعده غذایی دیگر این مهمانی را جبران کنید.

کلمه‌های کلیدی: